Novi Konekt
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ko je ovde, neka digne ruku! ????

+7
Leon
Eurovisio Fanatico
Leon_ESC
sunflower
Fanatik
Nina
EsEs
11 posters
Go down
EsEs
EsEs
Admin
Posts : 9
Reputation : 2
Join date : 2023-01-13
Age : 29
Location : Split, Croatia
https://konekt.forumotion.me

Ko je ovde, neka digne ruku! ???? Empty Ko je ovde, neka digne ruku! ????

Fri Jan 13, 2023 1:24 pm
Message reputation : 0% (1 vote)
Dobrodošli dragi ljudi, ne znam ja koliko ću ja to moć sve sam održavat ali nadam se da ćete bit dobri i da ćemo se i ovde lipo druškat! I love you

MaximalGuardian, loreeneuphoria, Niko bitan, sunflower and Fanatik like this post

MaximalGuardian
MaximalGuardian
Posts : 88
Reputation : 0
Join date : 2023-01-13
Age : 19
Location : Croatia

Ko je ovde, neka digne ruku! ???? Empty Re: Ko je ovde, neka digne ruku! ????

Fri Jan 13, 2023 1:25 pm
Pozdrav svima! <3

EsEs, loreeneuphoria, Niko bitan, sunflower, Fanatik, Leon_ESC and Eurovisio Fanatico like this post

avatar
Nina
Posts : 2
Reputation : 0
Join date : 2023-01-13

Ko je ovde, neka digne ruku! ???? Empty Re: Ko je ovde, neka digne ruku! ????

Fri Jan 13, 2023 4:21 pm
Pozdrav

EsEs and Eurovisio Fanatico like this post

Fanatik
Fanatik
Posts : 1
Reputation : 0
Join date : 2023-01-13
Age : 22
Location : Sarajevo, Bosna i Hercegovina

Ko je ovde, neka digne ruku! ???? Empty Re: Ko je ovde, neka digne ruku! ????

Fri Jan 13, 2023 4:22 pm
Tu sam 👋👋👋

EsEs, Leon_ESC and Eurovisio Fanatico like this post

sunflower
sunflower
Posts : 1
Reputation : 0
Join date : 2023-01-13

Ko je ovde, neka digne ruku! ???? Empty Re: Ko je ovde, neka digne ruku! ????

Fri Jan 13, 2023 5:04 pm
Pozdrav 👋

EsEs, Leon_ESC and Eurovisio Fanatico like this post

Leon_ESC
Leon_ESC
Posts : 1
Reputation : 0
Join date : 2023-01-13
Location : Njemačka

Ko je ovde, neka digne ruku! ???? Empty Re: Ko je ovde, neka digne ruku! ????

Fri Jan 13, 2023 5:07 pm
Tu sam 😍

EsEs and Eurovisio Fanatico like this post

Eurovisio Fanatico
Eurovisio Fanatico
Posts : 4
Reputation : 0
Join date : 2023-01-13
Age : 22
Location : Zagreb

Ko je ovde, neka digne ruku! ???? Empty Re: Ko je ovde, neka digne ruku! ????

Fri Jan 13, 2023 6:41 pm
Bok svima jedva sam se prijavio 😂😂

EsEs and Leon_ESC like this post

MaximalGuardian
MaximalGuardian
Posts : 88
Reputation : 0
Join date : 2023-01-13
Age : 19
Location : Croatia

Ko je ovde, neka digne ruku! ???? Empty Re: Ko je ovde, neka digne ruku! ????

Fri Jan 13, 2023 7:22 pm
@sunflower lajkam avatar Smile

EsEs and sunflower like this post

Leon
Leon
Posts : 3
Reputation : 0
Join date : 2023-01-13
Location : ZG

Ko je ovde, neka digne ruku! ???? Empty Re: Ko je ovde, neka digne ruku! ????

Fri Jan 13, 2023 8:50 pm
Ajme, precudno se osjecam. No, bitno da smo na okupu! 🥰

EsEs, MaximalGuardian, Leon_ESC and Eurovisio Fanatico like this post

IndiGO_fresh
IndiGO_fresh
Posts : 16
Reputation : 3
Join date : 2023-01-13

Ko je ovde, neka digne ruku! ???? Empty Re: Ko je ovde, neka digne ruku! ????

Fri Jan 13, 2023 11:47 pm
Pozdrav svim bombončićima ovde  Very Happy
Ovo je odličan forum. Opciono raspolaže sa svim što jedan forum i treba imati i bolji od one čudne forme koju je imao eurosong.hr konekt.

EsEs and MaximalGuardian like this post

MaximalGuardian
MaximalGuardian
Posts : 88
Reputation : 0
Join date : 2023-01-13
Age : 19
Location : Croatia

Ko je ovde, neka digne ruku! ???? Empty Re: Ko je ovde, neka digne ruku! ????

Sat Jan 14, 2023 7:59 am
Meni je forma Konekta bila dobra, Facebook na steroidima xD

Ali sviđa mi se i ovo.
Eurovisio Fanatico
Eurovisio Fanatico
Posts : 4
Reputation : 0
Join date : 2023-01-13
Age : 22
Location : Zagreb

Ko je ovde, neka digne ruku! ???? Empty Re: Ko je ovde, neka digne ruku! ????

Sat Jan 14, 2023 1:20 pm
Meni je Konekt bio odlična forma, ovaj forum mi je malo čudan ali trebat će vremena da se priviknem.

MaximalGuardian likes this post

IndiGO_fresh
IndiGO_fresh
Posts : 16
Reputation : 3
Join date : 2023-01-13

Ko je ovde, neka digne ruku! ???? Empty Re: Ko je ovde, neka digne ruku! ????

Sat Jan 14, 2023 2:58 pm
Message reputation : 100% (1 vote)
Prednost ovog (klasičnog) tipa foruma je upravo što ne liči na mreže. Naprotiv.
Na njemu je sve stalno i postojano i pravilno posloženo. I uvek je dostupno sve za videti. Na konektu kod Horvana to nije bilo moguće. Sve je pokretna traka.ako nisi bio tu danima ili nedeljima šta je pisano nećeš videti. Skrolovanje do beskonačnosti. Zapravo ono i nije bio forum. Reč forum se isključivo odnosi na ovakvu formu i svi drugi  klasični forumi su opstali jer su nezamenljive za prave forumaaše. Mreže nisu to.



Gazda Very Happy tj vlasnik ovog foruma podhitno ili neko drugi da otvori SVE teme parcijalno po državama, chat temu posebno- o svemu i svačemu tipa offtopic. i jednu generalnu temu -zbirnu gde se priča kasnije  o probama , pozornici esca itd itd.... Dakle sve opšte za esc. Ako uopšte mislite da ovo ikada zaživi. Neće pasti ništa samo.

Drugo možda treba sačekati da se još neko priključi. Ali po meni ne treba čekati kad se neko hoće registrovati on će to napraviti kad  vidi aktivnosti registrovani forumaša ovde i teme na kojima ima gde da  diskutuje.

Inače ovo vam neće uspeti. Ovo nije mreža.
Toliko od mene.
EsEs
EsEs
Admin
Posts : 9
Reputation : 2
Join date : 2023-01-13
Age : 29
Location : Split, Croatia
https://konekt.forumotion.me

Ko je ovde, neka digne ruku! ???? Empty Re: Ko je ovde, neka digne ruku! ????

Sat Jan 14, 2023 3:12 pm
IndiGO_fresh wrote:Prednost ovog (klasičnog) tipa foruma je upravo što ne liči na mreže. Naprotiv.
Na njemu je sve stalno i postojano i pravilno posloženo. I uvek je dostupno sve za videti. Na konektu kod Horvana to nije bilo moguće. Sve je pokretna traka.ako nisi bio tu danima ili nedeljima šta je pisano nećeš videti. Skrolovanje do beskonačnosti. Zapravo ono i nije bio forum. Reč forum se isključivo odnosi na ovakvu formu i svi drugi  klasični forumi su opstali jer su nezamenljive za prave forumaaše. Mreže nisu to.



Gazda Very Happy tj vlasnik ovog foruma podhitno ili neko drugi da otvori SVE teme parcijalno po državama, chat temu posebno- o svemu i svačemu tipa offtopic. i jednu generalnu temu -zbirnu gde se priča kasnije  o probama , pozornici esca itd itd.... Dakle sve opšte za esc. Ako uopšte mislite da ovo ikada zaživi. Neće pasti ništa samo.

Drugo možda treba sačekati da se još neko priključi. Ali po meni ne treba čekati kad se neko hoće registrovati on će to napraviti kad  vidi aktivnosti registrovani forumaša ovde i teme na kojima ima gde da  diskutuje.

Inače ovo vam neće uspeti. Ovo nije mreža.
Toliko od mene.

Ja se slabo razumin u forume, ako hoces i zeliš, pokusat cu nekako nac da i ti budes jedan od admina pa da mi pomažeš sa tim stvarima...
Leon
Leon
Posts : 3
Reputation : 0
Join date : 2023-01-13
Location : ZG

Ko je ovde, neka digne ruku! ???? Empty Re: Ko je ovde, neka digne ruku! ????

Sat Jan 14, 2023 4:40 pm
Dobro pa di smo onda? Hahahaha. Forum ili FB grupa?

Leon_ESC likes this post

MaximalGuardian
MaximalGuardian
Posts : 88
Reputation : 0
Join date : 2023-01-13
Age : 19
Location : Croatia

Ko je ovde, neka digne ruku! ???? Empty Re: Ko je ovde, neka digne ruku! ????

Sat Jan 14, 2023 5:49 pm
Slažem se sa Indigom. Ja mogu pomoći s otvaranjem tema i organizacijom ako je potrebno.

EsEs likes this post

EsEs
EsEs
Admin
Posts : 9
Reputation : 2
Join date : 2023-01-13
Age : 29
Location : Split, Croatia
https://konekt.forumotion.me

Ko je ovde, neka digne ruku! ???? Empty Re: Ko je ovde, neka digne ruku! ????

Sat Jan 14, 2023 6:00 pm
MaximalGuardian wrote:Slažem se sa Indigom. Ja mogu pomoći s otvaranjem tema i organizacijom ako je potrebno.

Ako ne možeš ovako, pokušat ću te nekako postavit za moderatora

MaximalGuardian likes this post

MaximalGuardian
MaximalGuardian
Posts : 88
Reputation : 0
Join date : 2023-01-13
Age : 19
Location : Croatia

Ko je ovde, neka digne ruku! ???? Empty Re: Ko je ovde, neka digne ruku! ????

Sun Jan 15, 2023 8:08 am
Važi. Postoje li ovdje negdje privatne poruke da ti se mogu javiti, jer već imam neke ideje glede organizacijske strukture foruma pa da vidimo zajedno...

Inače sam zadnjih godina dosta visio po forumima pa znam ponešto o tome.
IndiGO_fresh
IndiGO_fresh
Posts : 16
Reputation : 3
Join date : 2023-01-13

Ko je ovde, neka digne ruku! ???? Empty Re: Ko je ovde, neka digne ruku! ????

Sun Jan 15, 2023 12:04 pm
@ Maxima,  hvala na razumevanju  i slaganju  Very Happy  

@ EsEs
Poštovani, zahvaljujem se na ukazanom poverenju. Bila bi mi čast.  Unapred kažem da je ovaj tip foruma blagosloven,ko zna i hoće da koristi njegove prednosti.
Ja lično nisam uređivao i moderirao niti jedan  esc forum  ali jesam jedan naučni. Princip je  zapravo isti . Teme su te koje se razlikuju.
E sad meni je stvarno žao  ali pošto ja pripadam srednjoj generaciji i imam dosta obaveza na fakultetu gde predajem i stalne obaveze  sa svojim studentima, nažalost nisam u mogućnosti  da u potpunosti uređujem i bavim se forumom u svakodnevnom smislu kao i tokom kalednarske godine.

Iskreno ja sam fan esca, a njemu se posvećujem za vreme sezone. To  znači parcijala i pola godine me nema. Ono što sam primetio da današnje esc forume mahom čine za mene klinci (još  idu u školu ) onda studenti i tek onda srednja generacija (negde ih ima više negde manje). Ovu decu drže aktivnim  igrice i bezuslovnu zaljubljenost u pesmu tokom cele godine. To je poznata stvar Smile Tako im treba obezbediti i tu opciju Smile  Ja se ipak ne igram.

Ono što mogu  je da vam pomognem oko unosa nekih podataka sad na početku   kad forum treba da dobije svoj oblik. Da dam svoj doprinos.

S druge starne, evo pokušajte da saznate ako je to moguće od ostalih članova sada ex konekta gde žele da budu. Moje neko mišljenje  i zapažanje   da njima više odgovora FB grupa ili tamo neki reddit,  il ibilo koja mreža nego da imaju svoj ESCKONEKT forum  sa svim temema.
Kako god, niko ništa  i ne može i ne mora na silu  da uradi. Pa tako ni ovaj forum. Zašto to kažem ? Zato što već postoje 7 mesta-foruma gde se piše o escu. Svi su već negde iili na više mesta odavno. Veliko je pitanje i pored najbolje volje  da li novi forum može da zaživi iz  tih razloga. Baš isto tako kao i nova FB grupa il ibilo gde na mreži. Forum  ne može da čini 5 aktivnih ljudi. Da se varamo ni Horvanov konekt nije bio posećen. Imao je možda 10 ak ljudi koju su tamo stanovali i pisali dnevno i to samo zato što je Horvanov sajt koji je poznat  još od 2007 godine.

Takođe mogu da se potrudim i pridonesem ovom forumu tako što ću neke fanove lično obavesti na  drugim forumima ako žele da se pridruže. Za neke i znam da bih.

Šta je još bitno kad počinje novi forum?

SLOBODA GOVORA  na chat temi, sa jasno definsanim pravilom  da nema ličnog vređanja i  bezobzirnih i masnih psovki  prema nekom ili nečem u prepisci.
Narativ na off topic temi treba da je OTVORENOG tipa i da se imaju poštovati svačiji stavovi i konstruktivni dijalog tj rasprava u koju neko želi ući. To upravo ne znači niti vređenje niti omalovažavanje.
Ova zajednica je jako jako mala i svi treba da shvate da su svi drugi dragoceni bez obzita što im se u nečemu, manje ili više ne podudaraju stavovi i gledišta.
Pisanje na forumu koji ima svoje teme takođe znači ne mešanje tema i postova koji ne pripadaju  nekoj temi. To je bar jednostavno.


@ Maxima
Podržavam te takođe. Dobro je što postojiš Smile
Ukoliko želiš i ako odlučite da pravite teme,  možeš iči i na malo lakšu opciju pa da ne otvaraš za svaku državu posebno,možeš po nekoj logici svrstati zemlje u grupe. Naprimer Baltik-pa nazivi tri baltičke zemlje. Znači to treba imati neki smisao.
Zamolio bih da se uvede posebna tema uvezi Dore i CRO a isto tako i o Beoviziji i SRB jer realno tu se najviše i piše, pored opšte chat teme koja je uvek aktuelna. Upravo chat tema predstavlja ono što se zove KONEKT-kakv je bio  na eurosong.hr. Samo ovde imamo koncept da je sve uvek pregledno  i nikad se nama utisak  " ah  nisam bio tu , šta sam propustio ".

Hvala na pažnji.
Ukratko još jednom, daću svoj doprinos forumu, slojevito ako isti zaživi. Ali i svi koji budu tu dragoceni su , dobro su došli i samim tim već tvore zajednicu i pomažu forum a za uzvrat imaju sigurno i trajno  mesto  za svoje komentare, ankete  i igrice Smile

EsEs and MaximalGuardian like this post

MaximalGuardian
MaximalGuardian
Posts : 88
Reputation : 0
Join date : 2023-01-13
Age : 19
Location : Croatia

Ko je ovde, neka digne ruku! ???? Empty Re: Ko je ovde, neka digne ruku! ????

Sun Jan 15, 2023 12:07 pm
Nekako mi je bolje da bude za svaku državu posebno, nije mi problem uložiti više vremena i otvoriti za svaku, a i nekako će teme biti organiziranije po meni. Jer ono, jedna tema za tri zemlje mi na prvu vuče na to da će biti mess i nepregledno.

Imam par ideja za neke igre i projekte na forumu, otkrit ću kad dođe vrijeme. Treba se prvo priviknuti na ovo čudo Very Happy
MaximalGuardian
MaximalGuardian
Posts : 88
Reputation : 0
Join date : 2023-01-13
Age : 19
Location : Croatia

Ko je ovde, neka digne ruku! ???? Empty Re: Ko je ovde, neka digne ruku! ????

Sun Jan 15, 2023 12:12 pm
@EsEs možeš li, kao administrator, otvarati nove podforume? Imaš li tu mogućnost? To nam je od ključne važnosti za preglednost foruma, a bojim se da ja to, kao moderator, ne mogu.

Itekako korisna opcija jer možemo odvojiti i organizirati sve. Poseban podforum za ovogodišnji ESC, poseban za neku ESC arhivu gdje razgovaramo o prethodnim godinama, poseban za igre i projekte i poseban za non-ESC stvari. Tako bi to odlično funkcioniralo po meni. I u svaki prigodne teme.
EsEs
EsEs
Admin
Posts : 9
Reputation : 2
Join date : 2023-01-13
Age : 29
Location : Split, Croatia
https://konekt.forumotion.me

Ko je ovde, neka digne ruku! ???? Empty Re: Ko je ovde, neka digne ruku! ????

Sun Jan 15, 2023 12:14 pm
MaximalGuardian wrote:@EsEs možeš li, kao administrator, otvarati nove podforume?  Imaš li tu mogućnost? To nam je od ključne važnosti za preglednost foruma, a bojim se da ja to, kao moderator, ne mogu.

Itekako korisna opcija jer možemo odvojiti i organizirati sve. Poseban podforum za ovogodišnji ESC, poseban za neku ESC arhivu gdje razgovaramo o prethodnim godinama, poseban za igre i projekte i poseban za non-ESC stvari. Tako bi to odlično funkcioniralo po meni. I u svaki prigodne teme.
Evo probat cu nesto vidit jel se moze

MaximalGuardian likes this post

IndiGO_fresh
IndiGO_fresh
Posts : 16
Reputation : 3
Join date : 2023-01-13

Ko je ovde, neka digne ruku! ???? Empty Re: Ko je ovde, neka digne ruku! ????

Sun Jan 15, 2023 12:20 pm
MaximalGuardian wrote:Nekako mi je bolje da bude za svaku državu posebno, nije mi problem uložiti više vremena i otvoriti za svaku, a i nekako će teme biti organiziranije po meni. Jer ono, jedna tema za tri zemlje mi na prvu vuče na to da će biti mess i nepregledno.

Imam par ideja za neke igre i projekte na forumu, otkrit ću kad dođe vrijeme. Treba se prvo priviknuti na ovo čudo Very Happy

Very Happy Very Happy Very Happy

++++++++++

Bravo volim taj tvoj entuzijazam i posvećenost . Divna si. Ja ti se obraćam naspram tvog nika u ženskom rodu. Sorry ako grešim Very Happy
Samo moj malecki savet da možda eto još koji dan pričekate pa da odlučite sa EsEs-om hoćete li da to krene i da vidiš ima li smisla a da ne bude uzalud. S druge strane možda je i bolje da teme postoje, ljudi će se polako skupljati. Iako ne treba očekivati ne znam koliki broj,pogotovo ne odmah.

Srdačan pozdrav.

MaximalGuardian
MaximalGuardian
Posts : 88
Reputation : 0
Join date : 2023-01-13
Age : 19
Location : Croatia

Ko je ovde, neka digne ruku! ???? Empty Re: Ko je ovde, neka digne ruku! ????

Sun Jan 15, 2023 12:24 pm
Divan sam, ne daj da te Alika avatar zbuni Laughing
IndiGO_fresh
IndiGO_fresh
Posts : 16
Reputation : 3
Join date : 2023-01-13

Ko je ovde, neka digne ruku! ???? Empty Re: Ko je ovde, neka digne ruku! ????

Sun Jan 15, 2023 12:28 pm
ha ha dobro dobro ...pomislih prvo ovo ipak mora da je jadan kreativan i talentovan dečko Very Happy
eto i bi tako lol!
Sponsored content

Ko je ovde, neka digne ruku! ???? Empty Re: Ko je ovde, neka digne ruku! ????

Back to top
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum